Bár a Ritmikus Gimnasztika szakosztály frissen csatlakozott a Gyáli Baráti Kör Sport Egyesületéhez, évek óta sikeresen működnek az edzések.
Az egyesület elsődleges célja az aktív mozgás, az egészségtudatos életvitel fontosságának hangsúlyozása és a sport megszerettetése a lányokkal. Továbbá a ritmikus gimnasztika népszerűsítése, új tehetséges kislányok felkutatása, és a későbbiekben versenyeken, fellépéseken való részvétel, eredményes szereplés.
Az edzések rövid ismertetése
Az edzést futással, szökdeléssel és járásgyakorlatokkal kezdjük, majd a klasszikus balett célgimnasztikának megfelelő előkészítő, bemelegítő gyakorlatokat végezzük. Ezt követi a lazítás.
Az edzés fő része, a szerkezelési, egyensúlyfejlesztési, ugró vagy akrobatikus gyakorlatok tanulása, továbbfejlesztése. Eleinte a kötél és a karika váltja egymást hetente, később a labda, a szalag és legutolsó sorban a buzogány.
Az edzést erősítéssel, és egy levezető nyújtással fejezzük be, hogy az izmok megtartsák a rugalmasságukat. Az erősítést szintén szerrel végezzük (kötéllel, vagy labdával), párban.
A ritmikus gimnasztikával fejlődnek a gyermek mindazon tulajdonságai, amelyek a harmonikus mozgáskultúrájának kialakulását elősegítik.
Akarva-akaratlanul kifejlődik az igény a jó megjelenésre, a helyes testtartásra és a szép nőies mozgásra. A sportteljesítményen kívül mozgástökéletesítésre törekszik, és mozgásanyaga, mint testi, lelki és szellemi eszköz hozzásegíti a művészi mozgáskultúra kialakulásához.
Feltöltés alatt…
Kunné Weninger Mildred
Ritmikus Gimnasztika szakosztályvezető
Telefon: +36308517191
E-mail: weninger.mildred@gmail.com
8-12 közötti korosztály
6-8 év közötti korosztály
Feltöltés alatt…
Szakosztályvezető, edző: Kunné Weninger Mildred
Pályafutásomat a Csepeli RG klubban kezdtem 6 évesen. Többszörös Ritmikus Gimnasztika válogatott voltam. Részese voltam a junior és felnőtt válogatottnak egyaránt.
Szorgalmasan és kitartóan dolgoztam, így rengeteg külföldi versenyen vettem részt, eredményesen. Ezáltal bejártam a világot is. Edzőm Tettamanti Adrienne volt, aki jelenleg is a legjobbakat, a felnőtt válogatottat edzi. Részt vettem több Európa illetve Világbajnokságon is.
Többek között a felnőtt válogatott tagjaként itthon, a Papp László Sportarénában tartott 2003-as kvalifikációs Világbajnokságon is, ahol az Athéni olimpiára való kijutás volt a cél.
A junior válogatott csapat edzője, aminek korábban szintén a részese voltam, Kovács Andrea és Tettamanti Adrienne voltak. A későbbiekben a felnőtt válogatottnál Fekete Annamária és egy orosz hölgy, Marina Ignatieava vezették az edzéseket, illetve egy kitűnő és elismert balettmester segítette a munkánkat. A sport pályafutásom befejeztével a tanulmányaimra összpontosítottam, majd a későbbiekben gyerekek tanításával kezdtem el foglalkozni az ország második legeredményesebb egyesületénél. Mostanra viszont önállósodtam és több mint másfél éve sikeresen működnek az edzéseim Gyálon.
A ritmikus gimnasztika az egyik legátfogóbb és legösszetettebb sportág. Fejleszti a koordinációt, az egyensúly érzéket, ritmus érzéket, továbbá az edzés részét képzi még a balett alapok, nyújtás, erősítés és a kedvencünk, a szergyakorlatok. Elsőként főszerepben a kötél és a karika. Mindez csodálatos zenére. Nem véletlen, hogy könnyebben tanul az, aki ritmikus gimnasztikázik.
A ritmikus gimnasztika kizárólag női sportág. Versenysporttá szervezése művészi torna néven, a Szovjetunióban kezdődött meg már 1936-ban. A magyar csapat legnagyobb sikerét 1956-ban a Melbourne-i olimpián érte el, aranyérmet nyertek az akkor még szertorna keretein belül szervezett versenyen. Ritmikus Sportgimnasztika elnevezést az 1973-as Rotterdami Világbajnokság után vette fel a sportág. Olimpián a sportág 1984-ben szerepelt egyéniben, majd 1996-tól az együttes kéziszercsapatok versenye is felkerült az olimpia műsorára. Tehát a ritmikus gimnasztika nagyon hosszú múltra tekint vissza, és évről-évre a magyar is lányok is felkerültek az élvonalba, csodás eredményekkel.