BKSE hírek

• október 2, 2024
  • 10 perc elolvasni
BKSE hírek

Az elmúlt hét igencsak eseménydús volt Gyál különböző korosztályú sportcsapatai számára, hiszen kézilabda, kosárlabda és labdarúgó mérkőzések során mutatták meg kitartásukat és fejlődésüket. A fiatalok és felnőttek egyaránt példát mutattak a küzdőszellemből, hiszen számos tanulságos és izgalmas összecsapáson vettek részt. Mindez azt mutatja, hogy a kemény munka és az elhivatottság meghozza gyümölcsét, ahogy a csapatok kitartása és elkötelezettsége egyre nagyobb sikerekhez vezethet a közeljövőben.

Kézilabda

LU15

„A lehetetlen nem létezik azok számára, akik mernek hinni benne. Amit ma elérhetetlennek gondolsz, holnap talán a legnagyobb győzelmeddé válik.”

Az elmúlt hétvégén sokat tanultunk ellenfeleinktől. A legnagyobb tanulság az volt, hogy az ember sokkal többre képes, mint azt gondolná. Bár nagyarányú vereséget szenvedtünk, ez nem megtört minket, hanem inkább megerősített testileg és lelkileg is. Rendkívül boldog és büszke voltam a lányokra, mert az együtt töltött rövid idő alatt bebizonyították, hogy szeretnek és tudnak dolgozni. Biztos vagyok benne, hogy ennek az elkötelezettségnek hamarosan meglesz az eredménye. Mindkét mérkőzésen láttam visszaköszönni azokat a technikai és taktikai elemeket, amelyeket közösen gyakoroltunk. A tanulási folyamat elején járunk, de hiszem, hogy szép eredményeket érhetünk el a jövőben.

FU16

Gyáli bravúr a Cegléd ellen: U16-os csapatunk diadala

Vasárnap ismét összecsapott a Gyál és a Cegléd, ezúttal a fiatalabb U16-os korosztályban, hazai pályán. A mérkőzés kezdetétől fogva érezhető volt, hogy a tavaly még első osztály élmezőnyében szereplő Cegléd méltó ellenfele lesz csapatunk, és az első félidőben kiélezett küzdelem alakult ki. A játékot ekkor a türelem és a fegyelmezettség határozta meg, egyik csapat sem tudott igazán elszakadni a másiktól. A második félidőben azonban a Gyál játékosai felülkerekedtek mind fizikailag, mind mentálisan, miközben a Cegléd csapata fáradni kezdett. Fiaink kihasználták az ellenfél gyengélkedését, és sikerült bravúros 33-27-es győzelmet aratniuk. Ez az eredmény egyértelműen a kitartásunknak és a fegyelmezett játékunknak volt köszönhető, amely a meccs második felében meghozta a sikert.

Férfi felnőtt

Első győzelem a megyei másodosztályban.

A felnőtt férfi kézilabda csapatunk harmadik mérkőzését játszotta a megyei másodosztályban, ezúttal az eddigi legszerényebb képességű ellenféllel szemben. A találkozón végig domináltak játékosaink, és végül megszerezték első győzelmüket a bajnokságban, 41-31-es eredménnyel.

Kosárlabda

A mai napon (2024.09.28) a lány serdülő csapatunkkal egy meghívásos kupán vehettünk részt a bajnokság nyitánya előtt.

Két mérkőzéssel hangolódtunk a bajnokságra. Először a házigazda Városgazda csapatával játszottunk egy nagyon izgalmas és ugyanakkor tanulságos mérkőzést. Bár az utolsó negyedet még 12 pont előnnyel kezdtük. Sajnos a 6 perces kosár nélküli játékot követően 3 ponttal alul maradtunk. A tanulság mindenképpen az, hogy csak magunkkal kell foglalkozni és jobban kell koncentrálni a befejezéseknél.

Bár a lányokat megviselte a vereség még így is bíztunk a jobb folytatásban.

A Nyíregyházi KSE elleni második mérkőzésünk nem úgy sikerült ahogy elterveztük. Itt éreztem azt, hogy fejben elfáradtunk az első meccsen. Sok rossz döntést hoztunk, viszont láttam már olyan elemeket is, amiket edzésen gyakoroltunk. És ez a lényeg.

Összességében egy nagyon tanulságos napon vagyunk túl, ahol a vereségek ellenére sok jó dolgot láttam a lányoktól. Volt itt szép lerohanás, védekezés, cselezés, ami a sava borsa a játéknak. Arra is jó volt ez az alkalom, hogy tudjuk miben kell még sokat fejlődnünk.

A torna végén csapatunk legjobb játékosa Kiss Hanna lett, aki mindkét meccsen a tőle telhetőt hozta ki magából. Gratulálunk neki.

Köszönjük szépen Jáger Péternek a meghívást és a Nyíregyházi csapatnak is a sportszerű hozzáállást. Gratulálunk neki is.

Nem utolsó sorban Köszönjük a Szülőknek a szurkolást.

Amazonok! Pajzsra fel!!!🏀

Labdarúgás

U11

Ősszel a második Bozsik tornán vettünk részt a Zodony utcában, az ESMTK sporttelepén. A délelőttöt két csapattal töltöttük.

Első meccsünket a Kispest csapatával játszottuk. Végig domináltunk, a mi akaratunk érvényesült, a végeredmény 5:1 lett a javunkra.
A második meccset a Gloriett csapatával játszottuk, itt is minden összejött, a szerencse is mellénk szegődött, a srácok nagyon élvezték a játékot. A végeredmény 4:1 lett.
A harmadik és a negyedik mérkőzésünket a Kastélydomb, illetve a Mini Talent csapatával játszottuk. Itt már becsúsztak hibák mind védekezésben, mind támadásban. Mindkét mérkőzésen igazságos döntetlen született.
Elismerő oklevélben Bátyai Benett részesült kimagasló mezőnymunkájáért.

U10

Első meccsünket a Budafoki LC csapatával játszottuk. A mezőnyben nagy volt a küzdelem, harcoltunk minden labdáért. Nagyon kiegyenlített volt a játék, de sajnos a végén egy góllal alulmaradtunk.
A második meccsünket a Puebla csapatával vívtuk. Itt mi irányítottuk a játékot, szép támadásokat vezettünk, aminek eredménye egy 3:0-ás győzelem lett.
A harmadik mérkőzést a Kispest SE csapatával játszottuk. Itt hátrányba kerültünk a meccs elején, de a srácok nem adták fel, hittek benne, hogy semmi sincs veszve. Meg is lett az eredménye, sikerült megfordítani a mérkőzést, a végeredmény 3:1 lett a javunkra.
A negyedik összecsapást az Airnergy ellen vívtuk. Ez elég érdekes meccs volt, minden helyzetet kihagytunk, a befejezéseknél mindig hiba csúszott be. Ha ezeket belőjük, legalább hat gólt rúgunk. Sajnos így 2:0 lett az ellenfél javára.
Elismerő oklevélben Domán Hunor részesült, aki ezen a tornán új poszton került bevetésre, és kiválóan megoldotta a feladatát.

U13

Dabasi ’Gál’ára —- > Gyáli meglepetés!

U13-mas csapatunk vasárnap egy kiemelt kerettel szembe lépett pályára Dabason. Amennyire elhitte a hazai csapat a győzelmet, olyannyira mi játszottuk a focit.

Fegyelmezett érett játékot mutattunk mind támadás és mind védekezés terén. Megvoltak mindenkitől a kért passzmennyiségek, az agresszív letámadások, visszatámadások. Pozíciók tartása rendben volt és kezdeményező játék, illetve gyors kontrák jellemezték játékunkat. Helyzetkihasználásunk hatékony volt, ennek is köszönhető a 2-6os végeredmény.

U14

U14-es csapatunk hazai környezetben fogadta a Nagytétény csapatát. A mérkőzést megelőzően a papírforma nem a mi oldalunk felé billentette volna a mérleget. A pályán agresszív labdaszerzéseket produkáltunk mind a támadó, mind a védekező játékban. Szervezetten védekeztünk, próbáltuk minél többet magunknál tartani a labdát és folyamatos nyomás alá helyeztük az ellenfél kapuját. Pontrúgásból sikerült betalálnunk, illetve a pálya szélső területeire szépen forgattuk ki a labdát, ahonnan veszélyes labdákat juttattunk a kapu elé. Remek átlövéseink voltak, amiből ugyancsak sikerült szépségdíjas gólt szereznünk.

Mindkét csapatunk jelesre vizsgázott labdarúgásból. Mindenki, aki a keretben vagy a pályán volt 100%-ot sikerült kihoznia magából. Az elmúlt időszakban nagy fejlődésen ment át a csapat, a fegyelmezett, aktív edzésmunka idővel meg fogja hozni a gyümölcsét. Fizikailag rendben voltunk, mentálisan a végére elfáradtunk, de küzdésből, akarásból, kezdő sípszótól a lefújásig mindenki a tőle telhető legjobb formáját tette le a pályára.

U16

Ötösre vizsgázott U16-os csapatunk a szomszéd ellen!

Végvári-Kertész edző páros értékelése a szombati találkozóról:

A mérkőzésen vegyes teljesítmény volt. Az első félidő sok helyzetet és gólokat hozott. 45 perc után már 4-0-ra vezettünk.

A 2. játékrész már sajnos sokkal gyengébb volt, a magabiztos vezetés birtokában visszavettünk a tempóból bár ezt senki nem kérte.

Így itt már csak egy gól született!

Koncentrálunk az előttünk álló rangadóra, vasárnap a szintén 100%-os Dunaharaszti ellen.

Kemény munka vár ránk, de nem lehetetlen feladat.

U19

Lendületben az U19, fölényes győzelem Táborfalva ellen!

Borsos Ádám vezetőedző értékelése a mérkőzésről:

Az U19-es csapatunk vasárnap fogadta Táborfalva csapatát. Az első félidőben felvettük az ellenfél lassú ritmusát és még ha egy kapuztunk is, a játékunk nem nyerte el a tetszésem.

Az első félidő végén 2-0 ra vezettünk.

A második félidőre sem sikerült felpörögnünk igazán, de legalább a helyzeteinket sikerült gólra váltanunk.

Külön említendő, hogy Furculita Luka az U16-os csapatból feljátszó játékosunk ismét betalált és nem is egyszer! Luka 2 hatalmas góllal növelte góljai számát.

Szintén az U16-ból feljátszó Makkay János pedig hiba nélkül hozta le a meccset, gratulálok a fiúknak!

A mérkőzés végeredménye Gyál 12-0 Táborfalva.