Figyelem!Jelentkezz a BKSE SportegyesülethezRészletek
BKSE hírek

A Gyáli BKSE különböző sportágakban versenyző csapatai az elmúlt héten is eredményesen szerepeltek, több korosztályban és sportágban is kiváló teljesítményeket mutatva. A ritmikus gimnasztikától kezdve a kézilabdán át a labdarúgásig, kosárlabdáig a fiatalok lelkesedése és kemény munkája folyamatosan megmutatkozik. Az őszi szezon eseményei során számos sikeres mérkőzést és kiemelkedő egyéni teljesítményt láthattunk, amelyek egyértelműen mutatják a fejlődés és a kitartás fontosságát minden sportágban. A ritmikus gimnasztikában szép sikerek születtek a Monor Kupán, ahol több dobogós helyezést is elértek fiataljaink. A kézilabda U12-es csapatok is megkezdték a szezont, izgalmas mérkőzéseken mutatták meg tudásukat. A labdarúgó U10-es és U13-as csapatok szintén remekeltek bajnoki mérkőzéseiken, több győzelmet is aratva. A kosaras apródoknak és amazonoknak is elkezdődött az idei szezon. Edzőink beszámolói alább olvasható.

Ritmikus gimnasztika

Monor Kupa

Az őszi versenyszezon második állomása a Monor Kupa volt, ahol a következő szép eredmények születtek.

LU12

Az U12-es lányokkal is elkezdtük a 2024-2025-ös idén versenyeit. A csapatról tudni kell, hogy minden játékosunk fiatalabb a kiírt korosztálynál, szakmai szempontok miatt történt meg a nevezés ebbe a korosztályba. A mérkőzések viszonylatában az egész éves célokat ezek alapján tűztük ki. Összeségében mindkét mérkőzéssel elégedettek lehetünk attól függetlenül, hogy a korkülönbség miatti fizikális és képzettség béli különbségek miatt nagy arányú vereségek születtek. A lányok küzdöttek, a megbeszélteket végrehajtották és ami a legfontosabb, végig mosolygósan játszottak, élvezték a játékot. A hiányosságokból leszűrjük a következtetéseket és dolgozunk tovább.

FU12

A fiú U12-es csapatunknak is végre elkezdődött a bajnokság! Izgatottan készültünk a szezon nyitásra, a fiúk nagyon várták már, hogy megmutathassák tudásukat.

Dunavarsányba utaztunk és az első meccset a rendező csapat ellen játszottuk. Áthatolhatatlan volt a védekezésünk már a meccs elején, nagyon sok gyors gólt tudtunk lőni labdaszerzésekből, a meccs első 10 percében felállt fél ellen nem kellett támadást vezetnünk. Egész meccsen a fiúk tartották a remek kezdést, egy percig sem volt veszélyben a győzelem.

Kis szünet után újra pályára léptünk, ezúttal a Dabas KC VSE I. csapata ellen. Az egész játék nagyon kiélezett volt, a Dabas a végjátékig magánál tartotta az előnyt, de 2 gólnál többel egyszer vezettek. Az első mérkőzésről átmentettük a remek védekezést, egy percig sem lankadt a figyelmünk, minden alkalommal kemény megállító faultokkal, vagy szemfüles labdaszerzésekkel megnehezítettük a dabasi fiúk gólszerzési kísérleteit. Végül az utolsó perc hozta el a fordulatot, amikor is megszereztük a meccsen először a vezetést, majd az azt követő védekezésnél egy rosszul sikerült mozdulat után emberhátrányba kerültünk. A fiúk nagyon fegyelmezetten és sok-sok lábmunkával és egy remek kapus teljesítménnyel megállították a Dabas támadását, és már csak 5 másodperc volt hátra a meccsből, így végül a meccs lefújása után mi örülhettünk jobban.

Az egész csapatra nagyon büszke vagyok!

Játékosok:

Vaiser Bence, Domokos Máté, Pápai Márk, Gáspár István, Fekete Márton, Iványi Máté, Zagyva Márton, Szabó Benjámin, Somogyi-Pinczi Zakariás, Nagy Zsombor

LU15

Az alábbi gondolatot a játékosaimnak szánom:

A kitartás az az erő, ami továbbvisz, amikor minden más kudarcot vall. A befektetett energia nem vész kárba, mert minden egyes erőfeszítés közelebb visz a célhoz, és végül a türelem és a munka mindig meghozza a megérdemelt eredményt.
Remélem, hogy a hétvégi mérkőzések után mindenki megérti, hogy csak kitartó és kemény munkával érhetünk el eredményeket és hinnünk kell abban, amiért dolgozunk.

FU15

Szombaton a PLER otthonában a Kézi UP első csapatával és a Szigetszentmiklóssal játszottunk. Az első mérkőzésen tudásunk alatt teljesítve, hitnélküli játékkal nagy arányú vereséget szenvedtünk.

KÉZI UP I. – GYÁL   55:16  /25:6/

A szigetszentmiklósiak ellen már nagyobb lendülettel, jobb játékkal szorosabb eredményt értünk el.

GYÁL – SZIGETSZENTMIKLÓS   30:35  /16:16/

FU16

A Kecskemét-Gyál U16-os mérkőzés drámai fordulatokkal teli volt. A kecskeméti csapat 5-0-ás vezetést szerzett a mérkőzés elején, ami alapján úgy tűnt, magabiztos győzelmet aratnak. Azonban a gyáli csapat a második félidőben jelentős javulást mutatott a védekezés terén és fokozatosan csökkentették a hátrányukat.

Ahogy a meccs közeledett a végéhez, a gyáliak védekezése szinte áthatolhatatlanná vált, és a kecskeméti támadások egyre kevésbé voltak hatékonyak. Végül, mindössze 8 másodperccel a vége előtt sikerült megszerezniük a vezetést, először a mérkőzés folyamán. Ez a kritikus pillanat meghozta fiaink számára a győzelmet, miután rendkívüli fordítást hajtottak végre, és az utolsó percekben biztosították be a győzelmüket.

FU18

Szombaton a gyáli FU18-as csapat a Mizse KC I. ellen játszott hazai pályán. A mérkőzés előtt több gyáli játékos is betegséggel küzdött, így a csapat kevés cserével tudta lejátszani a találkozót. A mérkőzés döcögősen indult a hazaiak számára, de a második félidőre sikerült feljavítani a játékot. A végjátékban a gyáliak már magabiztosan irányították a mérkőzést, és végül megérdemelt 5 gólos győzelmet arattak.

Férfi felnőtt

Vasárnap az Abony otthonában lépett pályára a gyáli férfi felnőtt kézilabdacsapat, számos hiányzóval a keretben. Az első félidőben nehezen találták meg a ritmusukat, amit az ellenfél ki is használt, így jelentős előnyre tett szert. A második félidőben azonban a gyáli csapat feljavult és jóval szorosabbá tette a mérkőzést, végül az Abony mindössze 1 góllal bizonyult jobbnak. A küzdelmes második félidő ellenére a gyáliak nem tudták ledolgozni az első félidőben összeszedett hátrányt.

Női felnőtt

Péntek este a veretlenül élen álló Kecskemét otthonába látogattunk. Az első perctől kezdve nagy meglepetést okoztunk ellenfelünknek, mert rendre megtaláltuk a helyzeteket támadásban és a védekezésünk is meglehetősen agresszív volt. A kapuban Gridnyeva Szvetlana remekelt.

Az első félidőben még vezettünk is, de a legnagyobb különbség 3 gól volt a csapatok között. Az utolsó percben támadhattunk az egyenlítésért, de sajnos nem sikerült gólt szereznünk. Ezen a mérkőzésen léptünk eddig a legnagyobbat előre csapat szinten is!

Végeredmény: Kecskeméti NKSE- Gyáli BKSE 24-23

Gólszerzők: Tomoriné Kamper 3, Lízer 9, Fehér 2, Szabó 3, Dancs 2, Ekker 1, László 1, Bocskai 1, Kaizer 1

Kosárlabda

Apródok

Elkezdődött az Országos Gyermek Bajnokság.

Budakeszire utaztunk, ahol előzetesen két mérkőzést is játszottunk volna. Sajnos az egyik csapat nem tudott kiállni így egy mérkőzéssel hangolódtunk a további küzdelmekre.

A Radobasket csapata ellen játszottunk és bár voltak biztató jelek, meg kellett hajolni a nagyobb tudás előtt.

A csapat húzóemberei Szentes Linett és Szabó Dániel voltak. A többieknek sem kell szégyenkezni mert a küzdeni akarás meg volt mindenkinél. Az edzésmunka teljesen megmutatkozott; aki az edzést komolyan gondolja, annak egy mérkőzés nem okoz gondot. Kívánjuk, hogy előbb-utóbb mindenki így gondolkodjon!

Egy hónap múlva folytatjuk.

Amozonok

Megkezdődött Amazonjaink számára is a 2024/2025-ös alapszakasz, a Pest vármegyei bajnokságban.

A Szolnoki Sportcentrum csapata utazott Gyálra. A szép számú közönség azt láthatta, hogy egy nagyon fiatal ugyanakkor egy nagyon egységes, tudatos Szolnok sima győzelmet aratott egy hitehagyott és tudásuk alatt teljesítő Amazonok felett.

Ami bíztató volt, hogy a második negyedben nagyobb ellenállásra tudtuk késztetni ellenfelünket. Ezt a játékot és küzdeni akarást kell magunkkal vinni.

Az okokat a mérkőzés végén elkezdtük elemezni és azon leszünk, mind ők mind én (Tomi bácsi), hogy minél előbb a helyes közös útra találjunk.

Labdarúgás

U10

Első meccsünket a Puebla csapatával játszottuk, végig domináltunk, a mi akaratunk érvényesült, és a végeredmény 5:0 lett.
A második meccset a Budafok csapatával játszottuk, itt is minden összejött, a szerencse is mellénk szegődött, a srácok nagyon élvezték a játékot. A végeredmény 2:1 lett.
A harmadik mérkőzést a Gloriett csapatával játszottuk, szép gólokat rúgtunk, a vége 6:0.
A negyedik mérkőzésünket az Airnergy csapatával játszottuk, itt szó szerint önmagunkat vertük meg, a végeredmény 2:3 lett.
Elismerő oklevélben Bácsi Péter részesült kimagasló mezőnymunkájáért.

Szombaton, 2024.10.12-én ismét Bozsik Tornán vettünk részt U10-es csapattal.
Első meccsünket a Kispest SE csapatával vívtuk, ahol a mi akaratunk érvényesült, ami a gólokban és a végeredményen is megmutatkozott: 6:0-ra nyertünk.
A második mérkőzést a Gloriett csapatával játszottuk. Sokáig versenyben voltunk, de a végén saját magunkat vertük meg, így az eredmény 4:0 lett.
A harmadik meccset a Mini Talent SE csapatával vívtuk. Itt kiegyenlített volt a küzdelem, de végül 2:1-re kikaptunk.
A negyedik meccset a Kastéldomb SE csapatával játszottuk, ahol sikerült 3:0-ra nyernünk.
A srácok hajtottak, küzdöttek, de néha a hibák megbosszulták magukat. Ennek ellenére láttunk bíztató jeleket.
Elismerő oklevélben Mátyás-Martinovics Lehel részesült kiváló teljesítményéért.

U13

A Gyáli BKSE U13-as csapata Vecsésen játszott bajnoki mérkőzést, amit sikerült 6:1-re megnyerni. Számunkra ez hatalmas revans volt, hiszen hazai pályán sajnos 4:2-re kikaptunk, ahol igen vegyes kerettel tudtunk felállni, mivel aznap U14-es bajnoki mérkőzés is volt, amely miatt meghatározó játékosokat kellett kivenni az U13-as csapatból. Sajnos kapkodva és pontatlanul kezdtük a mérkőzést, amit az első negyedben helyre kellett tenni. Ezután picit megnyugodva elkezdtük játszani a saját játékunkat, és az edzéseken gyakorolt elemeket hasznosítani, így sikerült megszerezni a vezetést, majd még egy gólt rúgni. Azonban, mint a fociban gyakran, sok helyzetet és az utolsó passzokat elrontva, az ellenfél büntetett, így 2:1-es vezetéssel vártuk a harmadik negyedet. Elkezdtünk jobban passzolgatni és kényszerítőket kialakítani, így folyamatosan sikerült gólokat szerezni. Nagyon jó úton haladunk, és Dávid bácsival nagyon büszkék vagyunk a gyerekekre, hogy egy újabb győzelmet tudtunk aratni. Külön köszönöm ismét a szülőknek a támogatást és biztatást a gyerekek részére.