BKSE hírek

• november 22, 2023
  • 7 perc elolvasni
BKSE hírek

Jutott még néhány kinti labdarúgó mérkőzés az őszre. Edzőink így foglalták össze az elmúlt hét eseményeit.

Kézilabda

FU13

Vasárnap Szigetszentmiklóson az FTC második és a Szigetszentmikós második csapatával játszottunk.

A ferencvárosiak ellen sajnos nem túl jól játszottunk, kivétel az utolsó 10 percben, amikor mínusz 9-ről mínusz 4-re csökkentettük a hátrányunkat. (Az érdekességhez tartozik, hogy a második félidő cseréjénél ezt az eredményt adtam ki feladatként!)

A második mérkőzésen gyengén játszottunk. A legvégén csak hatalmas küzdéssel tudtunk nyerni 2 góllal. Csak a küzdésükre lehetek büszke.

Kosárlabda

Fantasztikus héten vannak túl a BKSE kosarasai.

Rengeteg mérkőzésen vagyunk túl az elmúlt héten.

Kezdődött a Bartók iskola diákolimpiai 1. fordulóival ahol 3 különböző korcsoportban 6 meccsen mindössze 1 kisebb vereséggel zártuk a sorozatot. A BKSE sportolóival megtűzdelt csapatok remek teljesítményt nyújtottak.

Szombaton a Gyáli Bartók Béla suliba 3 mérkőzést is rendeztünk. 2 fiú és 1 lány serdülő fordulóra került sor.

Az első mérkőzésen végig szoros csatában sikerült 6 pontos győzelmet aratni a csoportot vezető Gyömrő csapata ellen.

Gyáli Lovagok-Gyömrő

70 – 64 (20-29,14-5,13-11,23-19)

Pontszerzőink:

Tóth Roland 17/3 Szabó Dániel 16 Éger Márton 13 Szabó Zoltán 10 Balázs Krisztofer 8 Gál-Ritzl Milán 4 Paróczai Gergely 4 pont.

Ezt követte a lány mérkőzés ahol szintén a lista vezető ellen játszottunk.  Ők az egész bajnokság legerősebb csapata akik tavaly egy sokkal erősebb ligában szerepeltek. Sok babér nem termett de nagyon derekasan küzdöttek a lányok.

Gyáli Amazonok- ICT PILOTS FARKASRÉT U15

40 – 104 (11-23,9-30,8-24,12-27)

Batki Bora 11/3 Tóth Jázmin 8 Stoica Edina 7 Batki Mira 4 Borgulya Dóra 4 Beleslin Tamara 4 Hajdu Heszna 2 pont.

3. Mérkőzésünk a hazai pályával nem rendelkező Gyömrő ellen játszottunk. Azaz egyből jöttek a vissza vágó. NEm úgy indult ahogy mi azt elterjedtek. Borzalmas első félidővel. Volt már 18 pontos hátrányban is csapatunk de nem adtuk fel. Fokozatosan csökkent a hátrányunk. Az utolsó negyedre lőtávolon belülre kerültünk. Nagyon összaállt a védejezésünk és az utolsó percre átvettük a vezetést amit sikerült megtartani. Hatalmas gratuláció a srácoknak.

Gyömrő – Gyáli Lovagok

72 – 74 (26-8,22-26,14-18,10-22)

Szabó Zoltán 31 Éger Márton 15 Tóth Roland 12 Balázs Krisztofer 8 Szabó Dániel 2 Mészáros Balázs 2 Paróczai Gergely 2 Gál-Ritzl Milán 2 pont.

Vasárnap gyermek csapatunkkal utaztunk Fótra a második fordulóra.

Bár mindkét meccsen nem játszottunk jól sikerült nyerni. Sokszor a szívetek vitt előre és küzdeni tudásról jelesre vizsgázott a csapat. Sikereinkkel ismét egy csoporttal feljebb léptünk.

GÖDI SE GÓLYÁK- GYÁLI APRÓDOK

21 -40 (8-6,4-13,5-8,4-13)

Fekete Sára 10 Szira Zétény 9 Kiss Hanna 5 Szücs Marcell 4 Tóth Lili 4 Pariente Erik 4 Farkas Márk 2 Kiss Bence 2 Uszkai Benett 2 pont.

GYÁLI APRÓDOK – VÁROSI SPORTEGYESÜLET DUNAKESZI

49 -44 (2-15,26-8,7-14,14-7)

Szira Zétény 16 Fekete Sára 9 Kiss Hanna 7 Kiss Bence 5 Uszkai Benett 4 Farkas Márk 4 Gál-Ritzl Léna 2 Pariente Erik 1 Szücs Marcell 1 pont.

Gratulálunk csapatainknak, ellenfeleinknek köszönjük a játékot.

Labdarúgás

U11

Az idei év utolsó szabadtéri Bozsik tornáján vettünk részt szombaton. Kettő csapattal, egy délelőtt egy délután. Délelőtt a srácok tették a dolgukat, küzdöttek, hajtottak, izgalmas meccseket játszottak. Egyre jobban veszik fel ennek a korosztálynak a ritmusát.

Sok jó teljesítményt láthattunk. Nádházi Botond 2 gólt rúgott. Bácsi Péter 1 gólt.

Mutatott teljesítményéért a középpályán Bácsi Péter oklevélben részesült.

Délután

Sok volt a csapatban a beteg, 4 meghatározó játékos hiányzott. A fiúk lassan, körülményesen játszottak, távol álltak az ellenfelektől. Posztjaikat sokszor elhagyták, elkalandoztak, nem hozták a tőlük elvárhatót.

A csapat motorja Lelenka Gábor hozta a tőle megszokott teljesítményt.

Azért öröm is volt délután, a B csapatból feljátszó Szalay Levente 2 gólt szerzett.

Lelenka Gábor oklevélben részesült teljesítményéért.

U14

A Gyáli BKSE U14-es labdarugó csapata bajnoki mérkőzést játszott vasárnap a Kastélydomb csapata ellen Pestszentlőrincen.

A mérkőzés a szokásos forgatókönyv szerint alakult.

A semmiből, helyzet nélkül sikerült az ellenféllel rugatnunk öt gólt, amit köszönhetünk a fegyelmezetlen játékunknak, védekezésünknek.

Egyéni hibák sokaságát követtük el, nem tartottuk be a védekezésben megbeszélteket, illetve futásban nem vettük fel a versenyt.

A félidő előtt egy szép támadás végén sikerült szépítenünk.

A második félidőben a cserék új színt hoztak a mèrkőzésbe és szép lassan elkezdtünk focizni.

A második félidőt sikerült döntetlenre hoznunk, amièrt büszke voltam a srácokra, illetve arra is, hogy nem ültek fel az ellenfèl játèkosainak, nézőinek provokációjának. Elég sportszerűtlen viselkedésnek voltunk szenvedő alanyai.

Újoncot is avattunk Karacs János személyében.

Itt szeretnék gratulálni két játékosomnak, akik a hétvègèn bemutatkoztak az U16 os csapatban.

Nèv szerint: Orbán Máté és Makula Rikárdó

Gól szerzőink: Orbán Máté

Makula Rikárdó

Oláh Krisztián

U16

U16-os csapatunk szombaton játszotta az idény utolsó bajnoki mérkőzését Örkény csapata ellen.

Nem kezdtük jól a meccset, meglátszott a csapaton, hogy meghatározó játékosok hiányoztak sérülés miatt.

15 perc után kezdett el a csapat kiegyenesedni, de addigra már hátrányba kerültünk egy büntetőből.

Szerencsére nem estünk kétségbe, lassan átvettük a játék irányítását és a félidő végére megfordítottuk az eredményt 3-1-es vezetéssel, vonultunk pihenőre.

A második félidőben úgy mentünk fel a pályára, ahogy elvárom a srácoktól, a vége 8-1 lett, gratulálok Makkay Jánosnak, aki megszerezte első góljait, rögtön 3-mat!

Valamint 2 új játékos is bemutatkozott a csapatban az U14-es korosztályból, Orbán Máté és Makula Rikárdó, bár izgultak egy kicsit, jól szálltak be a mérkőzésbe, köszönöm Halász Rolandnak, hogy elengedte, és felkészítette őket.

Decemberben kezdődik a téli futsal bajnokság, a nagypályás szezon tavasszal folytatódik!

Gyáli BKSE – Örkény SE 8-1 (3-1)

Gól: Makkay János 3, Bodó Gergely 2, Csepeli Bendegúz, Hadrik Milán, Bakó Barnabás