BKSE hírek

• február 21, 2024
  • 12 perc elolvasni
BKSE hírek

Kézilabda és kosárlabda szakosztályunknál egyre több korosztályban elindultak a bajnokságok, labdarúgóinknál lezárultak a futsal hétvégék, készülnek a tavaszi megmérettetésekre. Edzőink beszámolói alább olvasható.

Kézilabda

LU14

2024. 02. 17.

10:00 Aranyszarvas SE – Gyáli BKSE= 19:18 (10:6)

13:00 Vecsés-Sülysáp – Gyáli BKSE= 24:30 (12:15)

A mérkőzéseken a betegségek és sérülések miatt megtizedelt csapattal tudtunk részt venni. Az egy kapus mellett 8 mezőnyjátékos szerepelt a névsorban, így kezdtük a mérkőzéseket.

Aranyszarvas ellen az első félidőben még nem hittek magukban játékosaink, s különösen a támadás befejezésekkel álltunk hadilábon, de védekezésben sem voltunk elég határozottak. A szünetbeli buksi frissítés után a második félidőben fokozatosan jöttünk fel, óriási akaraterővel, bátran játszottunk, a hajrára 1 gólra közelítettük meg az ellenfelünket, azonban a jv-k lassított felvételű intézkedésekkel elcsúszott idő miatt Lili egyenlítő góljánál szólalt meg a meccs végét jelző duda hang, ezt a találatunkat már nem érvényesítették. Nagyon megérdemelte volna a csapatunk a döntetlent!

A Vecsés-Sülysáp az alkatilag és tudásban is erősebb csapat ellen már kétséget nem hagyó lendülettel, befejezésekkel és hatékony védekezéssel indítottunk a mérkőzést. Meghozta eredményét ez a felfogás, mely a második félidőben is folytatódott. Az utolsó 5-6 percre megközelített minket jó képességű ellenfelünk, azonban a lányaink utolsó tartalékokat mozgósítva újra növelték a gólkülönbséget, így kiváló játékkal biztosan nyertünk!

LU12

Megkezdődött az LU12-es csapatnak is a tavaszi szezon. Hétvégén a Siketek Sportcsarnokban játszottunk a BVSC, majd a Malév csapata ellen.
Ez első mérkőzésen nem hoztuk a várt teljesítményt. Kissé álmosan kezdtük a mecset. Sajnos az első félidőben kialakult hátrányunkat még úgy sem tudtuk behozni, hogy a második félidőt 2 góllal megnyertük.
A második mérkőzésünket a MALÉV csapata ellen játszottuk. Nagyon büszke voltam a lányokra, mert hatalmas küzdeni tudás jellemezte a mérkőzést. Védekezésben és támadásban egyaránt láthattunk bíztató megoldásokat.
Külön öröm, hogy a végjátékban, 1 gólos hátránynál sem csüggedtek a lányok. Az akaratuknak és a higgadt játéknak köszönhetően a végén egy igazságos döntetlen született.

Ackerman Sziszike élete első gólját lőhette a nagyok között! Örülök, hogy ő is felnőtt a feladathoz!

FU12

Vasárnap hazai pályán kezdtük meg a tavaszi szezont már az új felállásban, ahol két csapattal vágtunk neki a mérkőzéseknek. Mind a négy meccsen érezhető volt, hogy a mindenkinek új még ez a helyzet és hogy keressük a helyünket, de a második meccsekre mindkét csapat már sokkal rutinosabban és összeszokottabban játszott a korábbiaknál. Sajnos a védekezésünk egyik meccsen sem tudott igazán összeállni, egyéni megoldások voltak inkább a jellemzőek, nem igazán segítették egymást, és ez az eredményen is meglátszott. Tanulságos volt számunkra a nap, és rengeteg pozitívummal tudtuk zárni a napot, amire lehet építkezni. Külön szeretném kiemelni Zagyva Marcit, aki ebben a csapatban az első mérkőzéseit játszotta, és meghatározó résztvevője tudott lenni a meccseknek, Zagyva Olivért, aki mindkét meccsén megállíthatatlan volt, Lakatos Marcit, aki ezen a hétvégén mind védekezésben és mind támadásban kiemelkedő szerepet vállalt, valamint Szabó Benit és Fekete Marcit, akik hátukon vitték a csapatot a nehéz pillanatokban is.

FU14

Vasárnap Csepelen Gyömrő és a Kézi UP I. ellen játszottunk. Sok hiányzóval (Zsiga Z., Németh M., Gyurik B., Verók D., Illés Z.) készültünk a hétvégi mérkőzésekre. Az első meccsen Rézmányi M. nem játszott, késése miatt. Mindkét mérkőzésen Sánta D. nemcsak mezőnyjátékosként, hanem kapusként is szerepelt. Gyömrő ellen jó játékkal – először – sikerült nyernünk. /22:18 (14:10)/  Ősszel 8 góllal kaptunk ki.

A Kézi UP I. ellen az első félidőben sok (eladott labdákkal, visszarendeződési) hibával játszottunk. Ennek eredménye volt a 8 gólos hátrány. A második játékrészben sikerült kevesebb hibával játszani. /27:17 (17:9) A 10 gólos vereség ellenére sikerként könyvelem el, mivel ősszel 24 góllal kaptunk ki.

Ezen a hétvégén először játszott a FU14-es csapatunkban: Sántha Márk és Ackermann Bendegúz.

Női ifjúsági

Tempo KSE- Gyáli BKSE 32-16

Csütörtökön a második helyezett Tempo otthonába utaztunk. Az utóbbi időben a hatos falas védekezésre fektettünk nagy hangsúlyt, és az volt a kérésem is, hogy ezt próbáljuk prezentálni a mérkőzésen. Az első félidőben ez remekül működött, már az első perceket is kemény faultokkal, ütközésekkel indítottuk, így egész közel tudtunk maradni az ellenfelünkhöz.

A második félidőre elfáradtunk, sokáig nem tudtunk gólt szerezni, pedig megvoltak a helyzeteink. Összességében ez volt az első olyan mérkőzésünk a másodosztályban, ahol kellő agresszivitással, keménységgel vágtunk neki a védekezésnek.

Női felnőtt

Bugyi SE- Gyáli BKSE 25-33

Végig vezetve a mérkőzésen sikerült győzelmet aratnunk a Bugyi otthonában. A felnőtt korú játékosok rutinját, jól egészíti ki a fiatalok lendülete, így reméljük, lépésről lépésre közelebb kerülünk a céljainkhoz.

Kosárlabda

Januárban az iskolai szünetet követően folytatódtak a kosarasok küzdelmei is.

Elsőként Ceglédre utaztunk, ahol ugyan nyertünk, de érezni lehetett, hogy majdnem 3 hétig nem volt edzés a téli szünet miatt.

CKE U15/B – GYÁLI LOVAGOK 68 – 85  (22-15,15-28,16-18,15-24)

Pontszerzők: Éger Márton 33 Szabó Zoltán 19 Balázs Krisztofer 12 Tóth Roland 10 Gál-Ritzl Milán 4 Kuni Bendegúz 3 Bélteky-Tóth Bence 2 Miczi Roland 1 Szabó Dániel 1

Még ezen a hétvégén gyermek csapatunk is pályára lépett. Két mérkőzést is játszottunk és egy nagyon szoros és egy sima vereséget szenvedtünk.

BSC BÁLINT MÁRTON – GYÁLI APRÓDOK 47-41 (11-8,16-15,7-6,13-12)

Pontszerzők:Szira Zétény 17 Surányi Sámuel 6 Kiss Hanna 5 Szücs Marcell 4 Kiss Bence 4 Révész Erik 1 Gál-Ritzl Léna 1 Pariente Erik 1 Szabó Dániel 1 Fekete Sára 1

GYÁLI APRÓDOK – BKG VERESEGYHÁZ 32 -54 (6-16,8-18,14-6,4-14)

Pontszerzők: Szira Zétény 11 Fekete Sára 8 Kiss Bence 5 Szücs Marcell 5 Kun Marcell 3

Serdülő lány csapatunk Budapestre utazott, ahol a csoport legerősebbjével mérte össze tudását. Köszönjük ellenfelünknek, hogy sportszerűen álltak a mérkőzéshez.

ICT Pilots Farkasrét U15 – GYÁLI AMAZONOK 88 – 19 (31-3,25-2,18-6,14-8)

Pontszerzők: Fekete Sára 6 Beleslin Tamara 4 Maczkó Laura 3 Borgulya Dóra 2 Stoica Edina 2 Balázs Bianka  2

Kenguru csapatunk is parkettára lépett a téli szünetet követően. Két mérkőzést is játszottunk. Az egyik mérkőzésen az ellenfél nem volt teljes létszámban ezért automatikusan megnyertük, a második mérkőzésünket viszont sajnos elvesztettük így maradtunk a csoportba.

GYÁLI APRÓDOK – BDSE RADOBASKET 2 -0 (4-23, 5-15, 0-23, 4-8)

Pontszerzők: Szentes Linett 4 Szabó Dániel 4 Márta Ádám 2 Surányi Sámuel 2 Köpösdi József 1

FÓT SE FIÚ/A – GYÁLI APRÓDOK 50 -34 (14-4,16-12,12-6,8-12)

Pontszerzők:Szabó Dániel 13 Horváth Maja 6 Szentes Linett 5 Surányi Sámuel 4 Márta Ádám 3 Katona Kristóf 2 Mogyorósi Edvárd 1

Január 25-én játszotta le fiú serdülő csapatunk az alapszakasz utolsó mérkőzését. Egy jó játékkal és újabb sikerükkel veretlenül zártuk a tabellát így a felsőházban folytathatjuk a küzdelmet.

GYÁLI LOVAGOK – CKE U15/B 84 – 63 (10-14,28-12,18-16,28-21)

Pontszerzők: Éger Márton 31 Szabó Zoltán 21 Tóth Roland 13 Szabó Dániel 8 Miczi Roland 5 Bélteky-Tóth Bence 4 Paróczai Gergely 2

Januári utolsó mérkőzésünket Dunaharasztiban játszották serdülő lányaink, ahol a betegségek által is sújtva, és az ellenfél kellemetlen stílusa miatt nagyobb arányú vereséget szenvedtünk.

Dunaharaszti MTK – GYÁLI AMAZONOK 88 – 12(24-4,15-4,24-2,25-2)

Pontszerzők: Maczkó Laura 4 Batki Míra 4 Beleslin Tamara 2 Stoica Edina 2

Február 3-án ismét gyerek csapatunk meccselt kettőt. Sajnos elkapott minket egy kisebb sérülés és betegség hullám ezért nem tudtunk teljes létszámban megjelenni így csoportot léptünk hátra. A két mérkőzésből az egyiket elvesztettük, a másodikat viszont 2 ponttal megnyertük. Ebből a mérkőzésből kell tovább építkezni.

GYÁLI APRÓDOK – CKE U12 0 -2 (10-15, 13-20, 10-10, 14-18)

Pontszerzők:Szira Zétény 13 Kiss Bence 12 Uszkai Benett 10 Szabó Dániel 6 Szücs Marcell 2 Révész Erik 2 Kiss Hanna 2

Pécsi VSK-VEOLIA
VÁROSI SPORTEGYESÜLET DUNAKESZI – GYÁLI APRÓDOK 2 -0 (2-11, 19-16, 14-5, 12-17)

Pontszerzők: Uszkai Benett 18 Szabó Dániel 8 Szira Zétény  8 Révész Erik 4 Kiss Bence 4 Kiss Hanna 3 Szücs Marcell 3 Fekete Sára 1

Február 6-án serdülő lány csapatunk Gödre utazott a csoport másodikjához. Ezen a mérkőzésen sajnos csak 7-en tudták vállalni a játékot mivel nagyon sokan betegek voltak.

Gödi SE Gólyák – GYÁLI AMAZONOK

113 – 10 (29-4,31-0,28-2,25-4)

Pontszerzők: Batki Míra 4 Hajdu Heszna 2 Mag Cintia 2 Balázs Bianka 2

Február 11-én a legkisebbjeinknek is folytatódott a kiskenguru Zsíros kupa. Két mérkőzésen felemás teljesítményt nyújtottunk. Egy győzelem és egy vereség volt a vasárnapi produktum.

Harmat Kisdarázsfiúk – Gyáli Lovagok 54:22
Pontszerzők: Bakonyi Lili1, Horváth Milán 4, Németh Máté 2, Volentér Dominik 6, Bodor Lia 2, Máder Tímea 5, Köpösdi József 1, Nagy-Jakab Kristóf 1

Gyáli Lovagok – Janikovszky Fiúk 37:16
Pontszerzők: Horváth Milán 9, Németh Máté 9, Volentér Dominik 1, Szentes Linett 7, Bodor Lia 3, Máder Tímea 1, Köpösdi József 1, Brunn Lili 1, Nagy-Jakab Kristóf 5

Február 13-án az utolsó alapszakasz meccs várt a serdülő lányokra a Miklósi Kékrókák ellen. Ebben a csoportban velük kezdtünk és ott nagyon bíztató játékkal maradtunk csupán 12 ponttal alul. Eért nagyon bíztunk benne, hogy sikerülhet az első siker. Sajnos a lányok nagyon bátortalanul és gyengén játszva vereséget szenvedtek. Az alsóházban folytatjuk és itt lesz még vissza vágási lehetőségünk.

GYÁLI AMAZONOK – MIKLÓSI KÉKRÓKÁK KE 39 – 58 (10-24,6-13,7-11,16-10)

Pontszerzők: Batki Bora 13 Tóth Jázmin 9 Batki Míra 5 Borgulya Dóra 5 Hajdu Heszna 4 Stoica Edina 3

Február 18-án szombaton Budaörsre utazott Kenguru csapatunk. Nem vagyunk jó szériában. Nem sikerült egyik csapat ellen sem még jól játszani sem. Az okokat tudjuk és azon leszünk, hogy kijavítsuk hibáinkat.

GYÁLI APRÓDOK – PILIS BASKET 49 -69 (8-20,17-10,13-23,11-16)

Pontszerzők:Surányi Sámuel 20 Szabó Dániel 15 Szentes Linett 4 Márta Ádám 3 Horváth Maja 3 Katona Kristóf 2 Mogyorósi Edvárd 1 Bayer Alexander 1

KLKS SZOMÓD – GYÁLI APRÓDOK 75 -23 (14-2,19-11,26-2,16-8)

Pontszerzők:Surányi Sámuel 5 Szabó Dániel 5 Horváth Maja 4 Szentes Linett 4 Márta Ádám 3 Katona Kristóf 1 Bayer Alexander 1

Labdarúgás

U11

Hétvégén az utolsó fordulóhoz értünk a futsal tornán. Nem jó előjelekkel indultunk neki a tornának. Sérülések, betegségek nehezítették meg az elfogadható szereplést.

Négy mérkőzést játszottunk 1Gy,1D,2V.

A srácok megtettek mindent, amit lehetett, küzdöttek, hajtottak. Nagyon sok helyzetet teremtettünk az ellenfél kapuja előtt, de sajnos ezek kimaradtak, míg az ellenfél könyörtelenül kihasználta a lehetőségeikét.

Hasznosak voltak a téli futsal tornák, jó, hogy részt tudtunk benne venni. Szülőknek köszönjük a hozzáállást. Gratulálunk a gyerekeknek!