BKSE hírek

• február 29, 2024
  • 8 perc elolvasni
BKSE hírek

FU15-ös kézilabda csapatunk óriási hajrában higgadtan, nagy küzdeni akarással bejutott oda, ahol a helye van. Edzőink eheti értékeléseit olvashatjátok.

Kézilabda

LU13

2024. 02. 25. V Gyál, sportcsarnok

Gyáli BKSE – IN-ÖR KCE= 18:31 (8:17)

MALÉV SC – Gyáli BKSE= 22:22 (9:10)

A hetek óta tartó sérülés hullámtól most sem tudtunk elszakadni, hiszen Lídi combfeszítő izom-, Dorka lábujj-, és Ami boka sérülése miatt nem tudott játszani, mellettük Bogi, Lili, Márti sem volt teljesen rendben, de utóbbiak pályán voltak.

Nem mentség, tény felsorolás a fenti hivatkozás. Az IN-ÖR KCE a csoportunk 3 legerősebb csapatainak egyike, ellenük sajnos bátortalanok voltunk, a második meccsen viszont minden tartalékot mozgósítva hősiesen küzdöttek a lányok, nem sok hiányzott a bravúros győzelemhez.

Hibáinkat jellemzően akkor követjük el, amikor nálunk van a labda; rossz átadás, hibás labdafogás, pontatlan indítás, ezeket szükséges minimálisra csökkenteni, melyeket úgy neveznek szakmailag> ki nem kényszerített hibák.

Gratulálok a nagy szívvel, tűzzel játszott naphoz!

FU13

Szombaton a hazai csarnokban Szigetszentmiklós II és a Tempo csapata ellen játszottunk.

Az első mérkőzésen jó játékkal kezdtünk. (17:14) A második félidőben sajnos kiütközött az állóképesség hiánya egyes játékosoknál és a sok kihagyott edzés.(Árpi, Domi, Zalán)

Végeredmény vereség: 25:23

A Tempo ellen, izgalmas meccsen, közepes teljesítménnyel győzni tudtunk. (21:18 /11:11/)

Először szerepelt csapatunkban Gazdag András és Surányi Csongor.

FU15

Véget ért az alapszakasz az FU15-ös csapatunk számára. Nagyon erős csoportból sikerült továbbjutni a felsőházba, a Dabas és a Kézi UP mögött.

A rivális PLER csapata volt az ellenfél az első mérkőzésen. Szerencsére szombaton nem okozott nehézséget legyőzni őket. Így a 14 gólos győzelmünkkel bebiztosítottuk a továbbjutást. A fiúk játékát óriási összetartás jellemezte mindvégig. Fordulóról fordulóra egyre jobb arcát mutatta csapatunk, megérdemelten jutottak a legjobbak közé. Nagyon sokat fejlődtek csapatként és egyénileg is a srácok.

Női ifjúsági

Gyáli BKSE- Szigetszentmiklós NKSE 24-39

Felállt fal ellen jól működött a zárt, hatos falunk, azonban rengeteg indítás gólt kaptunk. Voltak nagyon szép egyéni megmozdulások, de a támadásban ejtett technikai hibák sajnos ilyen eredményhez vezettek. A hozzáállással végre nem volt probléma.

Női felnőtt

Gyáli BKSE- Solymár SC  31-28

Nehezen indult a mérkőzés, több góllal is vezetett az ellenfelünk, azonban a második félidőre mindenki magára talált. Rengeteg ziccert hibáztunk, de még így is sikerült győzelmet aratnunk.

Férfi felnőtt

Első félidei lövéshatékonyságunk teljesen jó volt, viszont eladott labdáink egy minimális hátrányt okoztak az első félidő végére. A második játékrészben további hibákat vétettünk, de összességében hasznos meccset játszottunk.

Labdarúgás

U9

Fent a csúcson!

U9-es csapatunk vasárnap sokadik (Gold Talent) tornáján vett részt. Az eddigi tornákon így is remek teljesítményeket, eredményeket produkáltak a csapataink, de végül a belefektetett munkának arannyá sikerült érnie.

6 csapat (KISE,Angyalföldi DSE, Pécel, Veresegyháza, Felsőpakony KSE) alkotta a csoportot, ahol 5×12 perces csoportmérkőzéseket játszottunk. 4 győzelem mellett 1 vereséggel 12 pontot gyűjtve értünk oda a dobogó legfelső fokára. Kiélezett, szoros eredmények születtek, így fest a végső sorrend:

1. Gyáli BKSE

2. Angyalföldi DSE

3. Pécel

4. KISE

5. Felsőpakony KSE

6. Veresegyháza

Támadásaink a pontos, gyors passzokból, illetve kulcspasszból tevődtek össze, amiből sokszor meg tudtuk lepni az ellenfeleinket a kapujuk előtt. Kényszerítőket a pálya közepén, illetve szélein egyaránt szuperül alkalmaztunk, így sok kontrát sikerült vezetnünk. Jó ütemű mélységi passzokkal játszottuk az üres területeket vagy éppen a labda nélküli elmozgások, helyezkedések működtek a pontrúgásoknál.
Védekezésben viszont magabiztos játékot nyújtottunk, ugyanis a pozíciókat javarészt megtartottuk, széleket kényszerítőkkel hoztuk ki a labdát.
A helyzetkihasználás terén nem nagyon sikerült előrébb lépni.

Különdíjban részesült csapatunk csapatkapitánya Zseli Zsombor.

Gratulálunk neki, illetve a csapat minden tagjának az eddig nyújtott edzésmunkájához, a tétmérkőzéseken és tornákon nyújtott teljesítményéhez. A sportszerű magatartáshoz és viselkedéshez, amit a pályán és azon kívül tanúsítanak az edzőikkel, stábtagokkal, egymással, illetve az ellenféllel szemben is.

Büszke az edzői duó!

U11

I.

A szezon utolsó terem Bozsik Tornáján vettünk részt szombaton az erzsébeti Gyulai István Iskola tornatermében.

A srácok kissé álmosan kezdtek, nehezen tudták felvenni a ritmust.

A védekezésünk széleken elcsúszott, rendre mögénk kerültek, nem zártunk vissza.

Ebből kaptuk a gólok nagy részét, ezt mindenféleképpen javítani kell.

Az ellenfeleink nagyobbak, erősebbek voltak, ledomináltak bennünket.

Azért öröm is akadt, kapusunkra Hete Dominikra felfigyelt a területi edző,

jelezte, hogy szeretné meghívni a válogatottba.

A védelemben kiemelkedőt nyújtott Magyar Máté, ezért elismerő oklevélben

részesült.

II.

Az U11-es A csapatunk vasárnap délután részt vett a vecsési Falusi iskolában megrendezett GOLD TALENT KUPÁN.

Ellenfeleink Visegrád, Pécel, Városgazda, Carvalho csapata volt.

Első meccsünket Visegrád csapatával játszottuk, nagyon kulturált szép futballt

játszotta,k keresték a rést rajtunk, sokáig álltuk a sarat, de a végeredmény 3:0 lett

az ő javukra. Sokat tanultunk ebből a mérkőzésből.

Második ellenfelünk a Pécel csapata volt, itt mi irányítottuk a mérkőzést, a vezetést is

megszereztük.

Helyzeteinket rendre kihagytuk és sajnos a büntetés nem maradt el, a vége 1:1 lett.

A harmadik meccsünket a Városgazda csapatával vívtuk, itt is mi szereztünk vezetést.

Gólokkal kellet volna nyernünk, a helyzetek kimaradtak, a vége 1:1 lett.

A negyedik mérkőzést a Bozsikról jól ismert Carvalho csapatával vívtuk.

A srácok nagyot küzdöttek, vállalták a párharcokat, minden labdáért öldöklő csata folyt.

A vezetést megszereztük, a srácok nagyon elfáradtak a végére, az eredmény 2:1 lett az ellenfél javára.

A tornán 4. helyen végeztünk.

Összeségében a fiúkra nagyon büszkék vagyunk, mindenki odatette magát.

A csapatunkból különdíjban Lelenka Gábor részesült, aki kiváló játékával érdemelte ki.

U13

A Gyáli BKSE U13-as labdarúgó csapata a hétvégèn az utolsó fordulóban volt érdekekelt a futsal bajnokságban.

Tavaly decemberben kezdődött a sorozat, ahol 14 mérkőzèst játszottunk. Rendkívül hasznosnak tartom, hogy beneveztünk az egész tèlen tartó sorozatba, hiszen játèkban maradtak a srácok.

A képzeletbeli tabella közepèn helyezkedünk el, hiszen annyi mérkőzést nyertünk, ahányat vesztettünk egy döntetlen mellett.

Sajnos a betegsègek miatt sose tudtunk kiállni a maximális létszámmal, általában két cserèvel hoztuk le a hétvègéket, ami megterhelő volt a játékosok számára, hiszen alkalmankènt négy mèrkőzést is kellett játszaniuk egy napon belül.

A fiúk állták a sarat és mindent beleadtak a mérkőzésekbe, amik remekül szolgálták a tèli felkészülést.

Büszkeséggel tölt el, hogy az egész sorozat gólkirályát a Gyáli BKSE csapata adta, Oláh Krisztián személyében.

Krisztián 14 mérkőzésen 26 gólig jutott, ami hatalmas fegyvertény.

Persze a csapattársak nèlkül, akik remek passzokkal segítették a gólkirályt, nem lett volna meg az egyéni díj.