BKSE hírek

• május 31, 2024
  • 11 perc elolvasni
BKSE hírek

Felnőtt női kézilabda csapatunk egy színvonalas és méltó döntőn végül nagyon szép játék után két góllal alul maradt, de nincs kizárva az MBII-be jutásunk. Edzőink május végi beszámolója alább olvasható.

Kézilabda

FU11

FU11-es csapatunk a bajnokság utolsó fordulójára érkezett szombat reggel Martonvásárhelyre. Az első meccsen a hazaiak ellen játszottunk, ahol egy percig sem volt kérdéses a győzelmünk. A fiúk végig koncentrálva játszottak, így magabiztos győzelmet arattak. A második meccsen a Gyömrő csapatával néztünk szembe, már a mérkőzés előtt megbeszéltük, hogy jó védekezéssel ezt a meccset meg lehet nyerni. A meccs elején a Gyömrő gyorsan lőtt 2-3 gólt, itt sajnos a védekezésünk még nem bizonyult áthatolhatatlannak, de a félidő közepére megtaláltuk a ritmust, és onnantól kezdve a félidő végéig egyetlen gólt sem kaptunk, így 4-5-ről fordítva a félidőt 10-5-el zártuk. A második félidőben is folytatni tudtuk ezt a jó szériát és bár egész meccsen minden egyes gólért és minden egyes kivédekezett szituációért meg kellett küzdenünk, 21-10-re tudtuk megnyerni a mérkőzést, ami méltó lezárása a szezonnak. Nagyon büszke vagyok mindenkire, szerintem az évben talán ezen a meccsen játszottunk a legjobban, öröm volt nézni a pályán mutatott játékunkat!

LU13

09:00 Gyáli BKSE-VS Dunakeszi= 23:15 (13:7)

14:30 Aranyszarvas SE-Gyáli BKSE= 21:26 (9:15)

Minden elismerésem a Lányoknak, óriási szívvel, eredményes védekezéssel, a nehezebb időszakokat megküzdve, sokszor látványos gólokkal kettős győzelem!

Győztes csapattagok:

Márti, Fruzsi, Anna, Ami, Betti, Bogi, Dorka, Hanga, Lotti, Mia, Vivi, Zoé.

FU14

Üllőn a hazaiakkal és a Tempo csapatával mérkőztünk.

Az előző mérkőzésen az Üllő játékosai megleptek bennünket, melynek 3 gólos vereség lett a vége. Most felkészülten, közepes játékkal nyertünk.

GYÁL – ÜLLŐ 26:20 /13:11/

A második mérkőzésre fáradtan, de motiváltan készültünk.

Az első félidőben nehezen melegedtünk be, sok technikai hibánk volt. A második

félidőre feljavult a támadójátékunk és a védekezésünk is hatékonyabb lett. Sajnos

ez egy 3 gólos vereséghez volt elég.

GYÁL – TEMPO 19:22 /8:15/

Női ifi

Gyáli BKSE-Tatai AC  30-28

Ifjúsági csapatunk győzelemmel zárta első évét a másodosztályban! Újra megmutatkozott a küzdeni akarás, az alázat a lányok szemében!

Jól játszottunk, egy kiélezett mérkőzésen végül megérdemeltem nyertünk!

Női felnőtt döntő

Gyáli BKSE- VS Dunakeszi II.  24-26

Egy igazán színvonalas eseményen, egy döntőhöz méltó mérkőzést játszottunk a Dunakeszi csapatával. A szezon elején még nem voltak konkrét céljaink, akkor még nem tudtok, hogyan fog összeállni a felnőtt csapatunk. A félévhez közeledve határoztuk el, hogy nekünk célunk lehet a döntőbe jutás! Az év második felében ezért küzdöttünk, végül eredményesen.

Ha lesz lehetőségünk tovább menetelni és feljutni az NB2-es bajnokságba, mindenképp élünk a lehetőséggel!

Összeségében nem lehetünk elégedetlenek, ez az év az összeszokásról szólt, reméljük, hogy ezt ebben az ütemben tudjuk tovább folytatni!

Labdarúgás

U9

Bozsik – Fesztivál

Szombati nap folyamán U9-es csapatunk (2015-2016 születésűek) utolsó Bozsik-fesztiváljukon vettek részt Kezdő és Haladó csoportokban.

Utóbbi csoportban nagy örömünkre szolgál,t hogy 2 csapattal tudtunk indulni, ugyanis úgy gondoltuk, úgy láttuk hogy az idei keretben gyorsabb és nagyobb mértékű fejlődést tapasztaltunk a játékosainknál. 3x18p mérkőzés játékot és 1x18p „3/3 Funinho”-t játszottak a gyerekek. Általában csak a mérkőzésjátékokban vagyunk érdekeltek ezt a rendszert gyakoroljuk edzéseken is így a 3/3mas játék eredmény másodlagos, és részünkről nem jegyzett, de általában ki-ki mérkőzések és gólszámban egyenlő eredmények születtek.
Az „A” csapatunk 3 mérkőzésből 2 győzelemmel zárt és az utolsó meccsen 1 emberrel kevesebben játszva kapott ki. „B” keretünk 1 győzelmet szerzett és 2 mérkőzést úgy veszítettünk el, hogy mi vezettünk, vagy hátrányból fordítottunk, de a helyzetkihasználásunk gyenge volt és az ellenfelek a végére büntettek. De több pozitív dolgot láttunk, mint negatív tényezőt.

Kezdő csoportban úgymond a 3. Haladó csapatunkat indítottuk. A 3 mérkőzés játékból 2 győzelmet és 1 döntetlent sikerült elérni úgy, hogy még gólt sem kaptunk! Remek átlövés gólokat szereztünk, illetve letámadásainknak köszönhetően zavart értünk el az ellenfelek védekezésében és az ebből adódó ziccer helyzeteket berúgtuk.

3 különdíjasunk is született:
– Morvai Benedek
– Gyurcsó Ádám
– Tamás Áron

Összességében elmondhatjuk, hogy az idei szezonban is hozták a játékosaink a kötelezőt az edzéseken, a tornákon, és tétmérkőzéseken egyaránt. Egyénileg és csapat szinten is rengeteget fejlődtünk, természetesen van még előttünk munka. Idén még 2 tornán fogunk részt venni, utána megyünk táborozunk, és kezdjük az új szezont.

Gratulálunk a csapatnak, és nagyon büszkék vagyunk Rolibácsival!

U11

Bozsik tornán vettünk részt.

Délelőtt a kezdő csoportban A,B csapattal.

A srácok tették a dolgukat, küzdöttek, hajtottak. Az Üllői DSE , Gloriett, Kispest SE, Kastélydomb csapatával játszottunk.

Helyenként szép dolgokat láthattunk.

Sajnos kevesen voltunk, nem tudtunk frissíteni a csapaton, a srácok elfáradtak.

Pothorszki Péter mutatott teljesítményéért elismerő oklevélben részesült.

Az „A” csapat egy meghívásos tornán vett részt.

Egy nagyon jól szervezett, élményekben gazdag tornán vettünk részt.

Hat csapatos részvétellel a harmadik helyen végeztek a srácok.

Több sportágat is kipróbálhattak a srácok és éltek is vele.

Jól érezték magukat és megfelelő teljesítményt nyújtottak a nagy melegben.

Góllövők: Gál M 5 gól. Csakó M 3 gól. Mogyorosi M 2 gól.

Számunkra megtiszteltetés volt, hogy a torna legjobb kapusának választották Hajdu Richárdot.

Összességében remek tornán vettünk részt ill. nagyon jó programok voltak.

U14

A Gyáli BKSE U14 es labdarugó csapata két győztes bajnoki mérkőzésen van túl egy héten belül.

Mind a két mérkőzést hazai pályán játszottuk a jól bevált kisfüvesen.

Az első mérkőzést a Pestszentimre SK ellen játszottuk. Dolgozott bennünk a bizonyítási vágy hiszen ősszel kikaptunk tőlük.

Késéssel indult a mérkőzés, mert a birósporttárs nem érkezet meg időben a mérkőzésre.

Lendületesen kezdtük a mèrkőzést, beszorítottuk a vendègeket, idő kèrdése volt mikor szerzünk gólt.

Jött is a gól, ráadásul két sárga lappal kiállítottàk a vendégek egyik legjobbjàt.

Emberelőnybe kerültünk, ami minket zavart meg jobban.

Kapkodtunk, pontatlanok voltunk ès csak összehoztunk a semmiből egy büntetőt az Imrének.

Döntetlennél rákapcsoltunk és gyorsan góllal válaszoltunk, amit a végén mèg megtoldottunk egy fèlpályán túli góllal.

Győzelmünk nem forgott veszèlyben, magabiztosan tartottuk itthon a három pontot.

Gyáli BKSE- Pestszentimre SK

3 – 1

Gólszerzők:

Tirpák Domonkos

Kovács Sándor

Karacs Jànos

A második mérkőzésen a Kelen TH csapatát fogadtuk.

Egész hèten a labdakihozatalt gyakoroltuk és örömmel tapasztaltam, hogy bajnoki mérkőzésen is remekül alkalmaztuk.

Sok passzos játèkot kértem és hogy bátran játszanak a srácok.

Nagyszerű volt látni, hogy betartották, amit kértem és szebbnèl-szebb támadásokat vezettünk és rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, amiből hatot sikerült kihasználnunk.

Győzelmünk ezen a mèrkőzèsen sem forgott veszélyben és újra nyertünk.

Gyáli BKSE – Kelen TH

6 – 0

Gólszerzők:

Kovács Sándor 1 Bognár Patrik 1 Tirpák Domonkos 1 Kertész Milán 1 Fehér György 1 Orbán Mátè 1

Gratulálok a srácoknak a két mérkőzésen nyújtott eredményes jàtékukhoz.

A Gyáli BKSE U14-es labdarugó csapata bajnoki mérkőzésen fogadta a Kastèlydomb csapatát.

Nem mi voltunk az esèlyesek hiszen a vendégek toronymagasan vezetik a bajnokságot.

De úgy voltunk vele, hogy borítjuk a papírformát és meglepetést szerzünk.

Bizakodó voltam mert az utolsó két fordulóban nyertünk.

Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, pontatlanok voltunk és a két hátul eladott labdából két gólt rúgott az ellenfél az első öt percben.

Aztán szépen lassan felvettük a mérkőzés iramát és már mi is eljutottunk helyzetekig.

Egy szèp szabadrúgás góllal visszajöttünk a mérkőzésbe.

Sok helyzetet dolgoztunk ki, mindent megtettünk az egyenlítés remènyében, de a Kastélydomb kapusa remek napot kifogva minden lövésünket hárította.

És ahogy lenni szokott egy kontra vègèn a semmiből gólt szerezve eldöntötte a mèrkőzést a Kastèlydomb csapata.

Gyáli BKSE – Kastèlydomb

1 – 4

Gólszerzö: Makula Rikàrdó

Öregfiúk

Vereséggel is megvan a bronz

Az utolsó fordulóban annak tudatában léptünk pályára a MAC otthonában, hogy riválisunk, a Kispest simán kikapott 3-0-ra Pécelen, így biztossá vált a bronzérmünk.

Viczina Balázs gyors góljával szereztünk vezetést, de a MAC szinte azonnal egalizált. A feszült hangulatú, ám nagy iramú első félidő a későbbiekben is kiegyenlített játékot hozott.

A második 40 perc elején aztán a szünetben beálló Juhász Szilveszter gyorsan betalált, és a gól után végleg eldönthettük volna a meccset, hiszen 4-5 nagy lehetőséget is elpuskáztunk. Csapatunk abba a hibába esett, hogy szinte már a kispadon ülők is gólt akartak rúgni, és ez megbosszulta magát. A találkozó végén a hazaiak kétszer is betaláltak, és így otthon tartották a három pontot.

Tegnap este nem tudtunk szívből örülni a bronzéremnek, de néhány nap elteltével bizonyára mindenki számára szépen fog csillogni a medália.

MAC-Gyáli BKSE 3-2 (1-1)

G.: Viczina 3′