Az idei utolsó mérkőzéseket értékelték edzőink.

Kézilabda

FU14

Vasárnap Ceglédre utaztunk, ahol a Cegléd majd a Budakalász csapatával találkoztunk.

Az első mérkőzésen egy kimondottan gyorsan játszó ceglédi csapattal szemben okosan, jól játszottunk. /GYÁL – CEGLÉD 17:23 (11:12)/

A Budakalászi csapat ellen fáradtan és helyenként ebből adódóan bután dolgoztunk. (Az ellenfelünk első mérkőzése volt.) Ez a mérkőzés is igazolta, hogy állóképességünk nem elég két hajtós meccshez. Ezen dolgoznunk kell, nem csak az edzéseken.

/GYÁL – BUDAKALÁSZI 17:20  (8:11)/

Kosárlabda

Az elmúlt hetek eseményei.

Legkisebb csapatunk a Zsíros Kiskenguru Kupa 2. fordulóján vett részt.

Két mérkőzést játszottunk, ahol egy vereség majd egy győzelemmel tértünk haza. Ezen kívül rengeteg tapasztalatot is szereztek kis apródjaink.

Kada Darazsak – Gyáli Lovagok 40:27

Gyál: Bakonyi 3, Horváth 4, Tóth 5, Németh 3, Bodor 2, Brunn 6, Köpösdi 4

Gyáli Lovagok – Dühös Darazsak 54:20

Gyál: Bakonyi 2, Horváth 5, Tóth 17, Németh 2, Szabó 1, Volentér 4, Bodor 15, Katona 2, Brunn 4, Köpösdi 2

December elsején Albertirsára utazott fiú serdülő csapatunk. A mérkőzésen ugyan sok hibával játszottunk, de semmi veszély nem fenyegette csapatunk, hogy sikeresen vonuljunk le a parkettáról.

ALBERTIRSAI SE – GYÁLI LOVAGOK 45 – 67 (17-15,12-17,9-16,7-19)

Pontszerzőink:Szabó Zoltán Márk 24 Balázs Krisztofer 14 Tóth Roland 12 Bélteky-Tóth Bence 4 Paróczai Gergely 4 Szabó Dániel 4 Gál-Ritzl Milán 3 Kovács Bendegúz 2

December 3-án az Országos Kenguru bajnokságban játszottunk. A Fóton megtartott mérkőzések nem sikerültek fényesen. Az első mérkőzésen nagyon álmosan kezdtük és nem tudtuk már magunk javára fordítani a mérkőzést. A második meccs már sokkal szervezettebb játékot hozott, az ellenfelünk nagyobb tudása előtt meg kellett hajolnunk. Így egy csoportot visszaestünk és jövőre a „H” csoprtból indulunk.

PILIS BASKET – GYÁLI APRÓDOK 58 -38 (16-0,10-22,23-2,9-14)
Pontszerzőink: Szabó Dániel 19 Tóth Regina 10 Szentes Linett 5 Máder Tímea 4

GYÁLI APRÓDOK – BKG SZIGETSZENTMIKLÓS 49 -59 (16-20,13-13,2-14,18-12)

Pontszerzőink: Szabó Dániel 19 Surányi Sámuel 14 Tóth Regina 6 Kun Zara  3 Katona Kristóf  2 Mogyorósi Edvárd 2 Oravecz Fanni 2 Köpösdi József 1

December 9-én máris a visszavágóra került sor a nagyfiúknál a Bartók Béla Iskola tornatermében. Még meggyőzőbb játék jellemezte a csapatot és sikerünk még ilyen arányban is megérdemelt.

GYÁLI LOVAGOK – ALBERTIRSAI SE 85 – 47 (17-7,24-18,20-6,24-16)

Pontszerzőink:Szabó Zoltán 24 Éger Márton 24 Balázs Krisztofer 17 Tóth Roland 10 Szabó Dániel  8 Kuni Bendegúz 2

Még aznap délben is várt egy hazai mérkőzés a Hernád csapatával. Mivel ők a szabályoknak nem megfelelően álltak ki így 20:0-ás különbséggel, játék nélkül nyertünk. A téli szünetre így a tabella élén vagyunk!!!

December 10-én Gyermek csapatunk is parkettát koptatta Törökbálinton az Országos Gyermek Bajnokságban. Az első mérkőzésen az ellenfelünk nem volt megfelelő létszámba így nyertük a mérkőzést, de azért lejátszottuk. Ez azért volt így jó mert nagyon nem azt játszottuk azon a mérkőzésen, amit kellett volna.

FÓT SE LEÁNY/B – GYÁLI APRÓDOK 0-2 (10-6,8-11,10-2,12-9)

Pontszerzőink: Fekete Sára 9 Szira Zétény 7 Uszkai Benett 4 Szabó Dániel 3 Tóth Lili 2 Kiss Bence 2 Kiss Hanna 1

A második mérkőzésünk már éles meccs volt. Ennek megfelelően nagyon fej fej mellett haladtak a csapatok. Hol nálunk hol az ellenfélnél volt az előny. Egészen a negyedik negyedig tartott ez, ahol olyat műveltek a pályán lévő játékosok amit soha nem láttunk. Először egy 10:0-ás majd két kosarat kapva egy további 20:0-ás rohamot csináltak. Ezzel teljesen eldöntve, hogy ezen az estén ki volt a jobb csapat. Ezzel a mérkőzéssel az „F” csoportban folytatjuk jövőre.

GYÁLI APRÓDOK – DUNAHARASZTI MTK LEÁNY 64 -40 (12-11,11-12,11-13,30-4)

Pontszerzőink: Szira Zétény 17 Fekete Sára 13 Szabó Dániel 13 Tóth Lili 5 Uszkai Benett 4 Surányi Sámuel 3 Szücs Marcell 3 Kiss Hanna 3 Kiss Bence 2 Kun Marcell 1

Köszönjük az ellenfeleinknek a játékot, gratulálunk csapatainknak, és nem utolsó sorban köszönjük a szurkolást!

Labdarúgás

U9

Arannyal” felérő Talent Cup szereplés!

U9-es korosztályunk a szombati nap folyamán ismét Talent Cup tornán vett részt (kezdő és haladó) csoportokban, ahol egy 2. illetve 4. hellyel gazdagodtunk. Célunk és kérésünk a tornát megelőzően az volt, hogy legyen győzelem mindkettő csoporttal, fegyelmezett emberfogás és pozíciók tartása. Ellenfelek letámadásából való labdaszerzés, és azokból gyors kontrákat vezetni. Társak gyors megjátszása oldalberúgásokból, szögletrúgásból és kapustól. Kipattanó labdák gyors lereagálása az ellenfél, illetve a saját kapunk előtt.

Kezdő csoport: ( Göd 0-4 ; Sylla FC 0-1 ; Újpest TE 1-4 ; Hegyvidék 2-0 ).

8 fővel (2 sorral) vágtunk neki a 4x15perces meccseknek ahol már az első mérkőzésen sikerült a játékosoknak teljesíteniük az elvárt győzelmet. Ezt követő 3 mérkőzéseken partyban voltunk, de a mérkőzések végére elfogytunk fejben, amit azonnal kihasználtak az ellenfelek. Több labda nélküli mozgás kell, illetve labda kezelésekben (levétel, átvétel). Kipattanó labdákra lassan reagáltunk támadásoknál és védekezésnél egyaránt. Letámadásaink, pontrúgásaink veszélyesek voltak, illetve jól kihasználtuk a pálya egész területét

Haladó csoport: ( Dabas 3-0&1-0 ; Göd 2-2&3-0 ; Újpest 3-4 &1-0)

A 6 fős alapkerettel neveztünk, és 6 *14perces mérkőzéseket játszottunk. Fegyelmezett volt a pozíciók tartása, az emberfogás rendben volt, gólpasszok születtek mélységi keresztlabdákból, már az ellenfelek térfelén próbáltuk agresszív letámadásokkal megszerezni a labdát, ezzel hibára késztetni a ellenfeleinket. Sajnos az UTE elleni első mérkőzésen az öltözőben maradtunk és sikerült 5 perces rövidzárlat alatt 4 gólt kapnunk, de feleszméltünk és 4-3ra visszahoztuk az eredményt. A visszavágót már javítottuk a hibánkat. 1 góllal maradtunk le az aranyéremről.

Összeségében le a kalappal a játékosaink előtt, küzdésből és akarásból jeles. Meg vagyunk elégedve a látottakkal. Büszkék vagyunk rátok, a múltheti eredményekhez képest javulást produkált mind a két csoportunk, hisz még az egyik oldal győzelmet szerzett, addig a másik csoport pontazonossággal zárt az első mögött.